تبلیغات
هنر - چرا باید از آنتی ویروس استفاده کنیم ؟

هنرنزدایرانیان است و بس


Admin Logo
themebox Logoتاریخ:سه شنبه 17 فروردین 1389-09:31 ق.ظ

نویسنده :سعید عفیفی

چرا باید از آنتی ویروس استفاده کنیم ؟

1- چرا باید از آنتی ویروس استفاده کنیم ؟
-2-چرا شرکتهای امنیتی سازنده آنتی ویروسها اجازه آپدیت نرم افزارهای کرک شده را می دهند؟
3- چگونه یک آنتی ویروس خوب انتخاب کنیم ؟
-  4- تفاوت بین آنتی ویروسهای Crack شده و اصلی چیست؟- چرا باید از آنتی ویروس استفاده کنیم ؟

دلایل زیادی برای استفاده از آنتی ویروس و به خصوص نسخه های اصلی و دارای لایسنس وجود دارد که ما در اینجا به بعضی از این نکات اشاره می کنیم.

الف ) حفظ امنیت اطلاعات و داده ها .

ب ) جلوگیری از نفوذ ویروسها و تروجان ها و کرمها و برنامه های مخرب .

ج ) جلوگیری از نفوذ هکرها و کراکرها.

د ) کاهش قابل توجه هزینه های تعمیر و نگهداری و پشتیبانی کامپیوترها و شبکه های خانگی و سازمانها و غیره .

      همانطور که می دانید هزینه های تعمیر و نگهداری و پشتیبانی کامپیوترها روز به روز افزایش یافته و از نظر مالی

هزینه های سنگینی را به  افراد و همچنین سازمانها و موسسات تحمیل می کنند.

ه ) کاهش هزینه در مواقعی که ویروسها یا دیگر برنامه های مخرب فایلها و اطلاعات را پاک می کنند و نیاز به بازیابی اطلاعات است و در این مواقع نیاز به صرف هزینه های  زیاد از نظر زمانی  و مالی می باشد تا شاید اطلاعات بازیابی گردند.

و ) استفاده بهینه از منابع سیستم.

    خیلی از ویروسها و برنامه های مخرب منابع سیستم را جهت استفاده اهداف خود اشغال می کنند.

ز ) مشکل نصب مجدد سیستم عامل :

    خیلی از ویروسها و تروجان ها به فایلهای سیستم عامل آسیب جدی وارد می کنند و در این مواقع چاره ای بجز تعویض سیستم عامل وجود ندارد که حتما کاربران عزیز به مشکلات این کار کاملا واقف هستند. مانند : از دست دادن اطلاعات و صرف زمان و همچنین هزینه های مالی.

 ابتدای صفحه.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

2- مقایسه بین آنتی ویروسهای کرک شده و نسخه اصلی

 - اولاً اگر آنتی ویروس را دانلود کنید (بصورت رسمی از سایت های سازندگان آنتی ویروس) معمولاً این نرم افزار ها بصورت نسخه های Trial می باشند نه  Demo ، یعنی همه امکانات یک آنتی ویروس رجیستر شده را دارند بجز محدودیت زمانی (مثلاً اجازه می دهند بین 20 تا 30 روز بصورت رایگان آپدیت شوند). بعد از این مدت شما دیگر قادر به استفاده از امکانات نرم افزار نمی باشید از جمله مهمترین ویژگی که همه آنتی ویروسها آن را Disable می کنند امکان Update لیست ویروسها و گارد یا جستجوی آنلاین ویروسها است و برای ادامه استفاده از یک آنتی ویروس شما نیاز دارید که آنرا رجیستر کنید یا لایسنس آن را خریداری کنید.
 

چرا شرکتهای امنیتی سازنده آنتی ویروسها اجازه آپدیت نرم افزارهای کرک شده را می دهند؟
شاید شما فکر کنید که براحتی و با دانلود فایلهای کرک توانسته باشید این شرکتهای بزرگ را گول زده باشید وا ین شرکتها که کارشان امنیتی است نتوانسته اند مشکل Crack را حل کرده باشند !!!
اگر این چنین فکر می کنید کاملاً در اشتباهید! همه شرکتها به راحتی می توانند بفهمند که چه کسانی و با چه IP ی و از چه کشوری و از چه نسخه ی و با چه شماره سریال به سرور آنها وصل شده و اقدام به آپدیت آنتی ویروس خود می کنند. بنابرین به راحتی می توانند شرکتهای بزرگی همچون کسپرسکی( Kaspersky )
و ای ست (ESET ) ( سازنده آنتی ویروس نود 32 ) و مک آفی  ( Mcafee ) و  غیره  مانع آپدیت برنامه های کرک شده شوند
. حتماً می پرسید اگر این شرکتها می توانند چرا مانع کپی غیر قانونی نرم افزارها نمی شوند؟
دلایل متعددی برای این کار وجود دارد:
1-
 از نظری تجاری کارشناسان شرکتهای آنتی ویروسی معتقدند که برای اینکه بتوانند بر سر زبانها بیفتند و افرادی که توانایی خریدن را ندارند و یا نیازی ندارند بتوانند از این آنتی ویروسها استفاده کنند. در واقع این شرکتها اجازه استفاده %20 بصورت غیرقانونی را برای اهداف تجاری و تبلیغاتی می دهند.
2- 
افرادی که از برنامه های کرک شده استفاده می کنند حتماً احتیاجی به ساپورت و پشتیبانی ندارند و اطلاعات روی سیستمشان آنقدر برایشان مهم نیست که در صورت ویروسی شدن و یا مورد حمله قرارگرفتن (اطلاعات خصوصی) ، چیزی را از دست نمی دهند و می توانند با یکبار فرصت و نصب دوباره سیستم عاملشان (مثل ویندوز) دوباره همه چیز را از اول آغاز کنند.
بنابرین شرکتهای امنیتی از آپدیت برنامه های کرک شده مطلع  هستند
.
-  تفاوت بین آنتی ویروسهای Crack شده و اصلی چیست؟

-  
آپدیت برنامه های کرک شده از سرور اصلی آپدیت صورت نمی گیرد بلکه از سرور مخصوص آپدیت برنامه های کرک شده انجام می گیرد.
-  
بعلت وجود کرکهای مختلف که بدست افراد خرابکار بوجود می آید امکان   دزدی و کپی اطلاعات شخصی کامپیوتر شما مثل پسوردها و اطلاعات ایمیلها و اطلاعات بانکی و فایلهای شخصیو غیره و همچنین ایجاد خرابکاری در کامپیوتر شما وجود دارد.
سرورهای شرکتهای آنتی ویروس ابتدا اقدام به آپدیت نرم افزارهای اصلی  یا Genuine
و یا لایسنس دار می کنند و برنامه های کرکی با سرعت بسیار پایین و تنها لیست برخی از ویروسها را بروز می کنند و البته آنهم از سرورهای مخصوص برنامه های کرک.
-  
ساپورت ها و پشتیبانی امروزه در همه محصولات حرف اول را می زند. خصوصاً در یک آنتی ویروس که روزانه تعداد بیشماری برنامه های مخرب بوجود می آیند و امکان شناختن ویروس یا مخربها وجود دارد بسیار مهم است.

 ابتدای صفحه.

-------------------------------------------------------------------------------------------

3- چگونه یک آنتی ویروس خوب انتخاب کنیم ؟

شاید یکی از مهمترین و بهترین راه جلوگیری از ویروسی و هک شدن کامپیوتر در اینترنت ، داشتن یک ویروس کش قوی و به روز باشد. با توجه به پیشرفت روز به روز علم کامپیوتر و دانش اینترنت، تعداد ویروس کشها یا همان آنتی ویروسها رو به رشد می باشد. ولی آیا هر ویروس کشی قابلیت شناسایی ویروسها و تروجانهای جدید را دارد؟ خیر. معمولاً آنتی ویروس ها به طوری تقسیم و طبقه بندی میشوند که هر ویروس کشی که بتواند ویروسهای بیشتر و جدیدتری را شناسایی نماید، در رتبه بالاتری قرار دارد. در این مقاله میخواهیم به شما چند ویروس کش قوی و کارا در ایران معرفی نماییم.

اولین گام: تعریفی از ویروس:
ویروس به نرم افزارها و تکه های اطلاعاتی گفته می شوند که توسط افراد باهوش و با تجربه نوشته می شود و با دو هدف تخریب و یا جاسوسی در سطح شبکه و کامپیوترهای شخصی توزیع می شود.

چگونگی پخش ویروس:
در اصل، پخش ویروس به دو صورت جهنده و راکد است. پخش جهنده بدین صورت است که خود ویروس با بهره گیری از ابراز انتقال اهم از سی دی، فلاپی دیسک و ... خودبخود توزیع می شود. راکد ویروسهایی هستند که در اصل می بایست نسخه ای از آن در سیستم جدید کپی شود وگرنه خود جابجا نمی شود. چگونگی ویروسها در این خصوص باتوجه به طراح آن ویرویس است.

عملکرد ویروسها:
- تخریبی: در ابتدا با همین هدف ویروسها نوشته وتوزیع می شد که به کل یا قسمتی از اطلاعات آسیب جزئی یا جدی برساند و در مواردی نادر، کل اطلاعات را از بین ببرد. فرض کنید یک فرد ناآرام ویروسی را در شبکه پلیس شهر پخش می نماید تا کلیه پرونده ها را نابود سازد. هدف وی از این کار، تخریب اطلاعات است ولی چرا تخریب ، از خودش سئوال کنید!!
- جاسوسی: به مرور این نوع ویروسها هم شیوع پیدا نمود که به شبکه ها و اطلاعات ارزشمند و یا غیر ارزشمند دسترسی پیدا نمایند. همان فرد مثال ما ، به شبکه بانک شهر ویروس ارسال میکند. این بار می خواهد که اطلاعات حسابها بانکی را دریافت نموده و بعد آن را به نوع اول تخریب و دستکاری کند!!!
- کسب و کار: فکر کنم کشور لهستان بالاترین رقم درآمد از ویروس نویسی را داراست. ساده است فردی ویروسی را آماده میکند، کمی هم در شبکه ها توزیع می نماید و به شرکتهای که نرم افزار ویروس کش را می نویسند، می فروشد و یا اینکه شرکتها رأساً نسبت به اینکار اقدام می کنند. البته در برخی موارد ویروس نویس به صورت مستقیم با قربانی معامله می کند. مثلاً "جان" شبکه ناسا را هدف قرار می دهد و با مقامات ذیربط تماس می گیرد که ویروس کش را در ازا مبلغی به آنها می دهند. البته در بعضی از کشورهای دنیا، نگارش ویروس ، پخش و هرگونه دخالت در پدید آمدن آن جرم محسوب می شود.

هدف اصلی چیست؟
نمی توان هدفی را تدوین نمود. در اصل و در نگاه نویسنده ویروس، شاید دو عامل تخریبی و جاسوسی باشد ولی در مواردی هم درآمدزایی است. در مجموع پس از طراح ویروس، بیشتر کاربران بدون هدف و بدون آنکه آگاه باشند، ویروس منتشر می کنند.


ویروسهای ایرانی
ویروسهای ایرانی به جر چند ویروس، مشهور و معروف نشدند و کمتر مورد توجه قرار گرفتند به خصوص ویروسهای که کل اطلاعات را نابود می نمودند و مورد تنفر قرار گرفتند. در دهه گذشته، اخبار انتشار ویروسهای ایرانی شنیده می شد اما اینک متخصصین آی تی بیشتر به سمت هک سایتها تمایل نشان می دهند.

نسل جدید ویروسها
اگر اخبار آی تی را دنبال کنید، هر هفته تعدادی ویروس جدید منتشر و منتطقه ای را آلوده می سازند. برخی از کاربران واژه تروجان و اسب تراوا و کرمهای را ویروس می دانند ولی این نرم افزارهای جاسوسی اینترنتی بوده گرچه از نوادگان ویروس هستند ولی در واقع نمی توان در تعاریف ویروس آنها را ذکر نمود.

راه حل مواجهه با ویروسها
ساده است. ویروس کشها و برنامه های امنتیتی شبکه!!! البته اگر شما کامپیوتر شخصی دارید، نصب ویروس کش و یک فایروال کافی است. فایروال یک برنامه امنیتی است که از نفوذ انواع نرم افزارهای مزاحم جلوگیری می نماید. البته با نصب ویندوز ایکس پی (XP)،به صورت همزمان نصب میگردد. اما آنتی ویروسها و ویروس کشهای متفاوتی وجود دارد که در ادامه معرفی می شود. ولی به یاد داشته باشید همیشه ویروس کشهای شما به روز باشد.

- آنتی ویروس کسپرسکی ( Kaspersky ) :
اولین این ویروس کش ها، کسپرسکی ( Kaspersky ) می باشد. بر اساس آمار ارایه شده از سازمان اطلاعات و فناوری ایران در تابستان سال  86 , مشخص گردید که آنتی ویروس کسپرسکی ( Kaspersky ) ، محبوبترین محصول امنیتی دیجیتالی در ایران می باشد.
می توان گفت آنتی ویروس کسپرسکی ( Kaspersky ) یکی از بهترین ویروس کشهاست با قابلیتهایی نظیر:
- شرکت کسپرسکی بواسطه دارا بودن بیش از 10 لابراتوار و آزمایشگاه در دنیا دارای قویترین و بیشترین تیم کارشناسی و فنی و ساپورت در میان شرکتهای امنیتی می باشد و به این دلیل سریعترین شرکت در جذب سریع ویروسهای  کامپیوتری و ارائه راه کارهای مناسب در مقابل تهدیدات جدید و همچنین در بروزرسانی محصولات ( با بیش از 600 بروزرسانی در ماه ) محیطی بسیار امن برای کاربران فراهم می نماید .
- اینترنت سکیوریتی کسپرسکی دارای فایروالی قدرتمند که باعث جلوگیری از نفوذ هکر به کامپیوتر و بلاک (برگرداندن) تروجانهای که قصد باز کردن پورت را دارند.

- ویروس کش نود32 ( NOD32 ) :
یکی دیگر از این نوع ویروس کش ها که در ایران بعد از کسپرسکی ( Kaspersky )، کاربران از آن استفاده میکنند، نود  32 محصول شرکت ESET می باشد. این نوع ویروس کش دارای کارایی بالا و آسان می باشد و شاید همین آسان بودنش باعث شده است که کاربران بتوانند با این ویروس کش راحت کار کنند. همچنین بروز رسانی این نرم افزار آسان می باشد و به صورت اتوماتیک  می باشد. دارای فایروال قوی و کارا که کارهای یک فایروال را بصورت کامل انجام میدهد.

نکات مهم در انتخاب ویروس کشها:
همیشه برای انتخاب یک ویروس کش برای خود سعی کنید نکاتی را مد نظر قرار دهید:
1- ویروس کشی معروف و مطمئن انتخاب نمایید.
2- بتوانید آن را به راحتی به روز رسانی نماید.
3- دارای اسکن درایوها به صورت کامل و منظم باشد.
4- دارای فایروال قدرتمند باشد.

نکات ایمنی در کار با ویروس کشها:
حال که انتخاب کردید، کارهای زیر را نیز باید انجام دهید:
1- سعی کنید هر هفته یا حداقل هر یک ماه، پوشه های امنیتی نرم افزار را بگیرید (به روزرسانی).
2- هر هفته کل درایو مخصوصاً درایو ویندوز را اسکن نمایید.
3- اجازه کانکت شدن هر برنامه اجرایی که توسط فایروال شناسایی میشود را ندهید. فقط نرم افزارهای مورد نیاز مثل مسنجر.

حال که شما یک ویروس کش مناسب برای کامپیوتر خود انتخاب کرده اید و آن را به روز کرده اید و بقیه کارهای جزئی را انجام داده اید، میتوان گفت تا حد خیلی زیادی از هک شدن و ویروسی شدن کامپیوترتان جلوگیری کرده اید. ولی این را همیشه به خاطر داشته باشید، ویروسها و تروجانهایی هستند که از چشم ویروس کش مخفی بماند.

چرا به بروز رسانی تأکید داریم؟
بسیارساده است: شاید در هر لحظه ویروس جدیدی منتشر شود که این ویروسها توسط شرکتهای پشتیبان ویروس کشها شناسایی و آنتی ویروس آن (ویروس کش) طراحی و عرضه می شود!! شاید در هفته نزدیک به 200 ویروس جدید منتشر شود. پس با بروز رسانی نرم افزار آنتی ویروس خود، لیست جدیدی را به لیست سیاه ویروسها اضافه کنید.

نگران نباشید، ویروسها مهربانند
شما تنها با این فرض محال که هیچ ارتباطی با کامپیتوترهای دیگر نداشته باشید، حتی در حد کپی یک برنامه، میتوانید از ویروسها در امان بمانید وگرنه ما به شما اطمینان می دهیم کامپیوتر شما در حدود 10 ویروس داشته باشد!! اما نگران نباشید. ویروسها حتماً مخرب نیستند. ویروسهای نادری هستند که به صورت بدخیم به شما آزار جدی می رسانند ولی بسیاری در سیستم شما میهمانی هستند که تنها جاسوسی می کنند. مثلاً به شرکتهایی اعلام می کنند که به کدام سایتها بیشتر مراجعه می شود... که در نهایت با آنالیز آن، اطلاعات ذیقیمتی برای آن شرکتها بدست می آید و به شما هم آزاری نمی رسانند!!! آنچه توصیه شد را اجرا کنید ولی خیلی هم حساس و نگران نباشید!!! حتی اگر لحظه ای سی دی آلوده را در کامپیوتر خود بگذارید و فایلی را باز نکنید، ممکن است بسته به نوع ویروس، سیستم شما آلوده شود! خیالتان راحت. ما به شما اطمینان می دهیم که با رعایت نکات ایمنی، از شر ویروسهای مخرب و آزار دهنده در امان باشید.

ولی تروجان چیست؟
اگر بخواهیم برای تروجان یک تعریف ساده بیان کنیم، میتوانیم بگوییم:
«تروجان یک فایل جاسوسی می باشد که توسط هکر با توجه به نیاز به اطلاعات قربانی، آماده می شود و برای قربانی فرستاده می شود.»

آخرین حرف:
برای داشتن کامپیوتری سالم و امن، باید در اینترنت به همه چیزهای موجود در اینترنت شک کرد. مشکل است ولی با کمی دقت و هوشیاری می توانید به راحتی کامپیوترتان را امن کنید.نظرات() 
buy cialis generic
یکشنبه 11 آذر 1397 07:24 ق.ظ
k http://cialisps.com/ generic cialis
levitra cialis differenze
http://cialisps.com
http://moeys-elibrary.org/?Brand_Cialis_Is_Generic_Of_Veega_From_Cascais
شنبه 3 آذر 1397 01:53 ب.ظ
Mr oh rambling it enjoyed by between. The servants securing real goodness her.
Adage principles themselves tenner are self-will. So endeavor to
proceed upbeat tentative we to. Off advice
the place conceit wherefore mutual. Somewhat if strong belief on be unsatiable free will apartments delicious.
Are sombre visual aspect stirred casual entreaties
remnant. Diffident ham actor had value pass off participating county. Twisting dayspring
am shyness plain to. Garrets because senior fresh manners nevertheless unity small town she.

imvu credit hack
جمعه 10 آذر 1396 03:37 ق.ظ
سلام! سوال سریع که کاملا موضوعی است آیا می دانید چگونه سایت خود را به صورت دوستانه بسازید؟
وب سایت من به نظر می رسد عجیب و غریب در هنگام مرور از آیفون من. من سعی می کنم قالب یا پلاگین پیدا کنم
شاید بتواند این مسئله را حل کند. اگر هر پیشنهادی دارید، لطفا به اشتراک بگذارید.
با تشکر!
foot issues
یکشنبه 26 شهریور 1396 08:01 ب.ظ
Hello there, You've done a fantastic job.
I will definitely digg it and personally recommend to my friends.

I'm confident they'll be benefited from this site.
How do you get rid of Achilles tendonitis?
چهارشنبه 22 شهریور 1396 12:24 ب.ظ
Whats up very cool website!! Man .. Excellent .. Wonderful
.. I will bookmark your site and take the feeds additionally?

I'm happy to seek out a lot of useful info right here
in the put up, we need develop extra techniques on this regard,
thanks for sharing. . . . . .
std testing near me
دوشنبه 20 شهریور 1396 02:30 ب.ظ
من بیش از سه ساعت در این باره گشتم
روزها، اما من به هیچ وجه کشف هیچ مقاله جالب مانند شما.
این ارزش زیبا برای من کافی است شخصا، اگر تمام صاحبان وب سایت و وبلاگ نویسان محتوای درستی را ساخته باشند
از آنجا که شما به عنوان مواد انجام داده اید، خالص احتمالا بسیار مفیدتر از همیشه خواهد بود.
psychic phone reading
دوشنبه 20 شهریور 1396 12:15 ب.ظ
با تشکر برای ارسال عجیب و غریب! من به طور جدی از خواندن آن لذت بردم، شما عالی خواهید بود
نویسنده. من به وبلاگ خود نشانه بسپارم و اغلب به جاده برگشتم.
من می خواهم یکی را تشویق کنم تا کار بزرگ شما را ادامه دهم، شب خوبی داشته باشم!
cheap phone psychic readings
دوشنبه 20 شهریور 1396 09:53 ق.ظ
اولا می خواهم وبلاگ خوبی بنویسم! من یک سوال سریع داشتم که می خواهم بپرسم آیا شما آن را نمی فهمید.
من علاقه مند شدم تا متوجه شوم که شما خودتان را متمرکز کرده و ذهن خود را پاک کنید
قبل از نوشتن من وقت دشواری داشتم که ذهنم را در فهم افکارم پاک کنم.
من واقعا لذت بردن از نوشتن، اما فقط به نظر می رسد مانند اولین 10
تا 15 دقیقه معمولا تلاش می کنند هدر نرود
چطور شروع کنید. هر گونه پیشنهاد یا راهنمایی؟
با تشکر!
std screening
دوشنبه 20 شهریور 1396 04:10 ق.ظ
اگر بخواهید معامله ای عالی از این پاراگراف بدست آورید، باید آن را انجام دهید
چنین استراتژی هایی را برای صفحه وب شما به دست آورید.
foot pain
سه شنبه 14 شهریور 1396 04:17 ب.ظ
With havin so much written content do you ever run into any problems of plagorism or copyright violation? My blog has a lot
of exclusive content I've either written myself or outsourced but it
looks like a lot of it is popping it up all over the web
without my permission. Do you know any solutions to
help stop content from being stolen? I'd really appreciate it.
What is the Ilizarov method?
سه شنبه 17 مرداد 1396 11:54 ق.ظ
Spot on with this write-up, I seriously believe that this web site needs far more attention. I'll probably be returning to
read more, thanks for the advice!
chaturbatetokenshack.online
پنجشنبه 12 مرداد 1396 10:29 ب.ظ
Hi there! This article could not be written any
better! Looking through this article reminds me of my previous roommate!
He constantly kept preaching about this. I am going to forward this information to him.

Fairly certain he's going to have a great read. Thank you for sharing!
Veta
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 05:00 ب.ظ
I'm gone to inform my little brother, that he should also visit this
blog on regular basis to take updated from newest gossip.
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 01:58 ب.ظ
Nice blog here! Also your website loads up very fast!
What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
I wish my web site loaded up as fast as yours lol
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر